
Dat Jeu de Boule een zeer populaire sport is bleek afgelopen week. Twee keer in een week werden de banen van Jeu de Boule-vereniging BUT aan de Vuurlijn in Uithoorn beschikbaar gesteld aan groepen die een sportieve en gezellige middag wilden beleven.
De ene keer was het een groep ambtenaren die de werkweek gezamenlijk sportief en gezellig wilden afsluiten. Na een regenachtige start kwam al snel de zon door en werd er enthousiast en met de nodige passie en spanning gespeeld.
Een paar dagen later werd de baan gebruikt door een grote groep van zo’n 48 personen. Allemaal gasten van een sportief en inventief paar, die wat te vieren hadden. Na uitnodigende en inspirerende welkomstwoorden en onderlinge kennismaking, werden vierentwintig teams geformeerd. Na enige uitleg van de meest elementaire spelregels, gingen de gasten aan de slag op de tevoren ingerichte en geprepareerde banen door leden van BUT, die ook tijdens de wedstrijden hier en daar dienstig waren.
Ook deze groep ging enthousiast en sportief aan de slag. Er werden mooie en vaak spannende wedstrijden gespeeld op het scherp van de snede. Mooie partijen waarbij de teams nauwelijks voor elkaar onder deden. Sommigen hadden enige kennis en ervaring van de camping meegebracht, hetgeen nauwelijks een voordeel bleek te zijn. Om de duur van het festijn enigszins te beperken, werd er op tijd gespeeld, twee wedstrijden van elk 30 minuten.
De banen van BUT aan de Vuurlijn zijn op dagen dat er geen wedstrijden zijn, beschikbaar voor groepen van 10 tot 60 deelnemers, met begeleiding van leden van BUT. Info is verkrijgbaar bij: wedstrijdzaken@buthamen.nl.
De eerstvolgende activiteit aan de Vuurlijn is tijdens de open dag op zondag 6 september a.s.. Van 11.00 tot 12.00 uur een clinic voor alle belangstellenden, waar uitleg zal plaatsvinden en deelnemers ook een balletje kunnen werpen. S-Middags vanaf 12.30 uur vindt er een sportief treffen plaats met leden van BUT en van de Jeu-de-Boule-vereniging Abcoude.
Recente reacties